Skip links

Afrika

Batı Afrika’daki Sosyal AIDS Projem:

Gerçekleştirmek istediğimiz bazı şeyler kalbimizde saklıdır vetarafımızdan keşfedilmeyi ve gerçekleştirilmeyi bekliyordur. İhtiyacı olan çocuklara yardım etmek ve sahip olduğumuz bolluğu onlarla da paylaşmak doğamızda olmalı. Hepimiz çocuk olduk ve iyi ya da kötü bir çocukluk olmasına bağlı olarak ihtiyaçlarımız az ya da çok karşılandı.

İlk olarak 2003 yılında Doğu Afrika’da iken, gerçek fakirliğin ne kadar acı olduğunu fark etmek neredeyse kalbimi parçaladı. Haftalar sonra şoku atlattım ve bu fakirliği tersine çevirmek ve elimde olan sınırlı imkanlarla mümkün olan şekilde bir yardım projesi başlatmak için arayışa girdim.

Sizin anlayacağınız, fotoğraflarda göreceğiniz tüm çocuklar AIDS pozitif ki bu da demek oluyor ki o ya da bu şekilde var olan günler sayılı. Annelerinden veya babalarından, hiçbir suçları olmadan AIDS pozitifler. Anne babalarının çoğu ölmüş ve ailenin diğer fertleriyle yaşayan kimsesizler bunlar. Batı Afrika hala dünyadaki en fakir bölgelerden ve insanlar günlük bir veya iki dolarla yaşamak zorunda.

Hayatımda sahip olduğum lütuf sayesinde şu anda 36 çocuğu daha iyi bir beslenme, daha iyi giyim ve daha iyi bir okul eğitimi ile destekleyebiliyorum.

Hayalim bu proje ile 100 den fazla çocuğa ulaşmak. Çocukların bir gün küçük bir köy gibi bir yerde bir arada, eğitim, sağlıklı besin ve suya, spor alanları, öğretmenleri ve aile üyeleri ile birlikte yaşayabilecekleri bir eve sahip olmalarını hayal ediyorum.

Bu proje ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak veya çocuklardan birinin sponsoru olmakla ilgileniyorsanız lütfen benimle irtibata geçiniz.